Tu jesteś:

Kolejne umowy najmu Cavatina Holding

Tischnera Office

Cavatina Holding nie narzeka na brak zainteresowania ze strony najemców. Niedawno deweloper poinformował o podpisaniu umowy najmu z ING Tech Poland na 16, 6 tys. mkw. powierzchni w Global Office Park w Katowicach. Teraz może się pochwalić wynajęciem 1,1 tys. mkw. firmie Medicover w Palio Office Park w Gdańsku oraz 630 mkw. spółce Tyréns w Tishnera Office w Krakowie. Jednocześnie Cavatina pozyskała od BGK finansowanie dla inwestycji Palio w Gdańsku.

Przenosząca się z biurowca C200 Office do Trójmiejskiej inwestycji Cavatiny firma Medicover zajmie ponad 1100 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, zlokalizowanej na parterze i pierwszym piętrze biurowca A. Medicover to sieć placówek medycznych, działających na terenie Polski od ponad 20 lat. Zapewnia swoim pacjentom opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, laboratorium, diagnostykę obrazową oraz stomatologię i kompleksową opiekę szpitalną. Spółka świadczy swoje usługi w ponad 14 krajach, m.in. w Niemczech, Mołdawii, Szwecji, Turcji oraz Wielkiej Brytanii.

Przed podjęciem decyzji co do nowej lokalizacji naszego oddziału, zawsze dokładnie analizujemy dostępną ofertę na rynku. Palio Office Park to wieloetapowa inwestycja, na terenie której już niedługo znajdą się setki stanowisk pracy. Wszystkim naszym pracownikom chcemy zapewnić wysokiej jakości warunki oraz nowoczesną przestrzeń. Standard oferowanej przez Cavatina Holding powierzchni, jak i dogodna lokalizacja inwestycji, w pełni sprostały naszym oczekiwaniom. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy - skomentowała Jolanta Czerwonka, dyrektor, Medicover Integrated Clinical Services sp. z o.o.

Palio Office Park to pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Trójmieście. Na terenie Stoczni Gdańskiej powstanie aż 8 budynków biurowych, w których łącznie znajdzie się niemal 90 000 mkw. powierzchni biurowej i rekreacyjnej. Pierwszy etap wyróżnia oryginalna bryła, doskonale wpisująca się w tkankę miasta, jak również ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, poparte certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Jednocześnie w styczniu Cavatina Holding pozyskała od Banku Gospodarstwa Krajowego finansowanie dla budynku A w Palio Office Parku – czyli tego, w którym znajdzie się między innymi centrum Medicover. Oddanie do użytku tej części inwestycji planowane jest na luty 2021 r.

Firma Tyréns zajmie łącznie ponad 630 mkw. powierzchni na trzecim piętrze w krakowskim biurowcu Tischnera Office zrealizowanym przez Cavatina Holding.

Tyréns to firma doradcza, której głównym celem jest działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa poprzez wprowadzanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań technologicznych. Fundacja sponsoruje wiele projektów badawczo-rozwojowych w obrębie takich krajów jak: Szwecja, Wielka Brytania, Dania czy Litwa.

Szwedzka grupa konsultingowa Tyréns podjęła decyzję o rozwoju działalności biznesowej w Polsce i na siedzibę spółki Tyréns Polska wybrała Kraków – nowoczesne i dobrze skomunikowane miasto z dużą ilością uniwersytetów i szkół wyższych, dających możliwość pozyskania przyszłej kadry pracowniczej, oraz dużą dostępnością atrakcyjnych powierzchni biurowych. Spośród wielu atrakcyjnych propozycji wynajmu biura, zdecydowaliśmy się na ofertę firmy Cavatina, ponieważ powierzchnia biurowa w nowoczesnym obiekcie przy ul. Tischnera w pełni odpowiada naszym wymaganiom oraz zapewnia przyjazne miejsce do pracy. Równie istotną zaletą jest lokalizacja biurowca, która jest dogodna dla osób dojeżdżających zarówno komunikacją publiczną, rowerem jak i samochodem. Jesteśmy zadowoleni z naszej dotychczasowej współpracy z Cavatiną i mamy nadzieję na jej kontynuację w przyszłości - powiedziała Natalia Mitręga-Kowalczyk, Chief Financial Officer, East Tyréns AB.

Tischnera Office to biurowiec zlokalizowany na Krakowskim Podgórzu, przy jednym z lepiej skomunikowanych punktów miasta – skrzyżowaniu ulic Zakopiańskiej i Tischnera. Deweloper przygotował dla najemców blisko 33 tys. mkw. powierzchni biurowej, rozlokowanej na 9 piętrach. Inwestycja wyróżnia się nie tylko lokalizacją i oryginalnym projektem bryły, ale również udogodnieniami. Na terenie obiektu znajdują się zielone kaskadowe tarasy o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. mkw. oraz wewnętrzne patio ze strefą zieleni i małą architekturą, które latem może posłużyć do organizacji wydarzeń na świeżym powietrzu. Biurowiec wyróżnia się również zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań technologicznych na terenie całego budynku. W 2019 roku w ramach konkursu Prime Property Prize za ten projekt przyznano Cavatinie tytuł Inwestycji Roku Rynku Powierzchni Biurowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×