Tu jesteś:

ING Tech Poland wynajęło 16,6 tys. mkw. w Global Office Park

Global Office Park

ING Tech Poland wynajęło 16,6 tys. mkw. w realizowanym przez Cavatina Holding wielofunkcyjnym kompleksie Global Office Park w Katowicach. Umowa ta daje tym samym mocny sygnał, że mimo pandemii polski rynek biurowy sprzyja rozwojowi firm z sektora usług dla biznesu. Przykładem są Katowice, które w trzecim kwartale ubiegłego roku znajdowały się na drugim miejscu, za Warszawą, pod względem aktywności deweloperów, odpowiadając za 15% powierzchni znajdującej się w budowie. Nowe projekty biurowe są napędzane zwłaszcza przez firmy z branży IT, nowoczesnych technologii i usług biznesowych, które między styczniem a wrześniem 2020 r. odpowiadały za 77% popytu na biura w mieście. Najemcę w tej transakcji reprezentowała firma doradcza JLL.

Katowice to główna siedziba firmy ING Tech Poland – dostawcy kompleksowych usług IT oraz usług biznesowych, wspierającego proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie. W Katowicach oraz w Warszawie pracuje wciąż rozwijający się zespół liczący łącznie ponad 1800 osób. Według planów, do końca 2021 roku firma ma zatrudnić kolejne 1500 osób.

ING Tech Poland to zespół ekspertów w swoich dziedzinach, mocno zaangażowanych, wzajemnie się inspirujących, wciąż poszukujących lepszych, zoptymalizowanych rozwiązań na drodze cyfryzacji ING. Sukces naszej pracy zależy też od otwartości na nowych ludzi, inny punkt widzenia oraz bodźce do zmian. Dlatego tak ważne dla nas jest tworzenie dynamicznego i sprzyjającego kreatywności środowiska pracy. Decyzja o przeniesieniu głównej siedziby do zupełnie nowej lokalizacji to również wyraz zaufania ING oraz potwierdzenie dynamicznego rozwoju ING Tech Poland w długofalowej perspektywie - skomentował Paweł Michalik, Head of ING Tech Poland.

W ramach zawartej jeszcze w grudniu 2020 r. umowy ING Tech Poland wykorzysta 14,5 tys. mkw. na przestrzeń do pracy dla swoich zespołów, a na ponad 2 tys. mkw. powstanie „Gravity Point” – strefa ogólnodostępna dla społeczności Katowic, z której będą mogli korzystać zarówno pracownicy, jak i osoby z zewnątrz. Podobne rozwiązanie sprawdziło się już w głównej siedzibie ING w Amsterdamie, gdzie w ten sposób powstało środowisko sprzyjające współpracy pomiędzy biznesem, uczelniami i lokalnymi przedsiębiorstwami. Przeprowadzka ING Tech Poland do jednej z dwóch wież kompleksu Global Office Park, która zyska nową nazwę ING Tower, zaplanowana jest na lipiec 2022 r.

Stawiamy na miastotwórcze inwestycje, które łączą mieszkania, biura, usługi i kulturę, ponieważ są one lepiej zaprojektowane i poprawiają̨ funkcjonowanie miast. Global Office Park powstaje w samym sercu Katowic tworząc nowy, pełen życia kawałek miasta. Bliskość dworca kolejowego oraz dobra komunikacja z autostradami i lotniskiem czynią go bardzo dostępnym. Natomiast zarówno obecna infrastruktura wokół, jak i ta przez nas tworzona w ramach projektu, zapewnią najemcom bardzo wygodne warunki do prowadzenia biznesu, a ich pracownikom doskonałe środowisko pracy i spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że tak dynamiczna, innowacyjna i otwarta firma jak ING Tech Poland będzie obecna w tym obiekcie – to wzmocni jeszcze miastotwórczy efekt naszej inwestycji - Tomasz Zydorek, dyrektor ds. komercjalizacji w Cavatina Holding.

Inwestycja typu mixed-use Global Office Park realizowana przez Cavatina Holding dostarczy na katowicki rynek biurowy ponad 59 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni, z czego ponad 40% jest już wynajęte. Transakcja jest ważnym sygnałem popytu i potencjału rynku katowickiego i szerzej – odporności rynków regionalnych na wyzwania minionego roku. To również wskazówka dla całej branży biurowej oraz recepta Cavatiny na biznes, czyli proponowanie wielofunkcyjnych, bardzo dobrze zlokalizowanych obiektów, z możliwością przystosowania do potrzeb najemcy, ze strefą otwartą na miasto i jego społeczność, z rozbudowaną funkcją mieszkalną.

Katowice są aktualnie szóstym co do wielkości i wciąż szybko rosnącym rynkiem lokalnym z bazą niemal 560 tys. mkw. powierzchni biurowych i najniższym współczynnikiem pustostanów (7%).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×