Tu jesteś:
  • The City
  •  Biura
  •  Najemcy
  •  Greenberg Traurig doradcą przy dużej umowie najmu powierzchni biurowej

Greenberg Traurig doradcą przy dużej umowie najmu powierzchni biurowej

Warszawskie biuro Greenberg Traurig doradzało spółce Golub GetHouse przy umowie najmu z WeWork, które jest wyłącznym najemcą biur w Budynku Zachodnim Mennica Legacy Tower.

Kompleks Mennica Legacy Tower powstaje przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, a realizują go wspólnie Golub GetHouse oraz Mennica Polska.

WeWork został wyłącznym najemcą całej powierzchni biurowej w Budynku Zachodnim Mennica Legacy Tower.

Transakcję prowadziła Magdalena Życzkowska-Jóźwiak, partner lokalny, wspierana przez Agnieszkę Gul-Czajkowską, associate oraz Karola Lewandowskiego, associate.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, iż mogliśmy reprezentować Golub GetHouse przy tej prestiżowej i unikalnej na polskim rynku biurowym transakcji, nie tylko ze względu na wolumen transakcji, ale także z uwagi na niezwykle oryginalną formułę powierzchni biurowych oferowaną przez WeWork, doskonale wpisującą się w nowoczesne przestrzenie Kompleksu Mennica Legacy Tower- powiedziała Magdalena Życzkowska-Jóźwiak.

Jak przyznaje Jolanta Nowakowska-Zimoch, partner w Greenberg Traurig i szef Praktyki Nieruchomości w Polsce, dostrzegalny już jest wzrost znaczenia przestrzeni do pracy wspólnej na polskim rynku biurowym. Kancelaria ceni sobie możliwość udziału w tego typu innowacyjnych projektach .

Kompleks Mennica Legacy Tower składający się z 140-metrowej wieży Mennica Legacy Tower oraz sąsiadującego z nią 43-metrowego Budynku Zachodniego, będzie miał łączną powierzchnię najmu wynoszącą 65 630 mkw. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein.
 

Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna, która ma ponad 55 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Polsce firma zrealizowała do tej pory budynki biurowe takie jak: Warsaw Financial Center, International Business Center Warsaw Corporate Center oraz PRIME Corporate Center – główna siedziba banku Raiffeisen Polbank.

WeWork to międzynarodowy dostawca przestrzeni i usług wspierających współpracę, który obecnie zatrudnia ponad 5000 pracowników na całym świecie, a do jej klientów należą zarówno przedsiębiorstwa dopiero rozpoczynające działalność, jak i duże korporacje – w tym m.in. IBM i HSBC. Aktualnie do sieci WeWork należy ok. 253 tys. członków, którzy korzystają z ponad 280 biur zlokalizowanych na całym świecie.

Źródło: lex.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×