Tu jesteś:

Green Horizon w Łodzi skomercjalizowany w 97 proc.

Green Horizon, Łódź

Skanska Property Poland podpisała z Infosys BPO Poland umowę najmu dodatkowych 2 300 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Green Horizon w Łodzi. W budynku tym wynajęto już niemal 97 proc. powierzchni biurowej. Budowa pierwszej fazy Green Horizon (19 000 mkw.) rozpoczęła się w drugim kwartale 2011 roku, a jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2012 roku.

- Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu powierzchni biurowej w kompleksie Green Horizon ze względu na ponowne podniesienie prognoz wzrostu Infosys BPO Poland na kolejne miesiące. Zdobywamy nowe kontrakty i rozszerzamy zakres dotychczasowych projektów. Do końca tego roku planujemy zwiększyć zatrudnienie w naszym łódzkim centrum o ponad 300 osób. Przeniesienie naszej siedziby do Green Horizon pozwoli nam na konsolidację wszystkich działów firmy i dalszy wzrost naszego biznesu – mówi Krystian Bestry, Dyrektor Zarządzający Infosys BPO Europe.  - Nie wykluczamy również, że w niedługim czasie ponownie powiększymy powierzchnię najmu. Kilka nowych kontraktów jest w fazie finalizacji i najprawdopodobniej Infosys nie poprzestanie na obecnie zakontraktowanej powierzchni biurowej w Łodzi – dodaje Krystian Bestry.

Green Horizon został specjalnie zaprojektowany z uwzględnieniem specyficznych potrzeb firm z sektora BPO (ang. business proces outsourcing), które kładą duży nacisk na systemy zabezpieczeń, tak aby zagwarantować jak najwyższe standardy bezpieczeństwa danych wykorzystywanych przez najemcę.

Całkowita powierzchnia najmu kompleksu Green Horizon to 33 000 mkw. W transakcji pomiędzy Skanska Property Poland a Infosys BPO Poland pośredniczyła firma Cushman & Wakefield, jedna z wiodących firm doradczych działających w obszarze rynku nieruchomości. Oprócz Infosys, umowę najmu powierzchni biurowej podpisano także z wykonawcą budynku, czyli firmą Skanska S.A. Green Horizon to pierwszy w Łodzi biurowiec, który będzie certyfikowany w systemie LEED. Obiekt, który powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju uzyskał już precertyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Zielone rozwiązania zastosowane podczas jego budowy oraz projektowania, nie tylko zminimalizują wpływ biurowca na środowisko naturalne, ale jednocześnie dzięki innowacyjnym, energooszczędnym technologiom pozwolą ograniczyć koszty eksploatacyjne najemców. Maksymalny dostęp światła dziennego, adiabatyczne nawilżanie czy parking rowerowy z prysznicami oraz szatniami dla rowerzystów, to tylko niektóre z rozwiązań gwarantujących najemcom komfortowe i optymalne warunki pracy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×