Tu jesteś:

Giełda Zbożowa uzupełniła gastronomiczną mapę Śląska

DL Vintage Post

W budynku dawnej gliwickiej Giełdy Zbożowej na klientów czekać będzie prawdziwy festiwal smaków. Obecny właściciel budynku firma DL Invest Group, która wcześniej przywróciła do życia znajdującą się tuż obok perłę gliwickiej architektury – DL Vintage Post, szykuje dla mieszkańców miasta i jego gości kulinarną ucztę: wyjątkowe miejsce, w którym znajdą się wysoko oceniane koncepty gastronomiczne. Budynek dawnej Giełdy Zbożowej o powierzchni blisko 800 mkw. otworzy się dla klientów w drugim kwartale 2021 roku. DL Invest Group to katowicka firma, która dostrzegła potencjał Gliwic i na terenie miasta prowadzi już trzy inwestycje.

Furore to marka, pod którą w budynku Giełdy Zbożowej otwarte zostaną: włoska restauracja, pizzeria oraz coctail bar. W ostatnich dniach DL Invest Group podpisała umowę na wynajem przestrzeni, na której powstanie japońska restauracja z udziałem założyciela cenionego sushi baru z Kielc – Sushiya.

Od początku powstania naszej firmy ideą jest tworzenie wyjątkowych miejsc na mapie powierzchni komercyjnych nie tylko regionu, ale i całego kraju. Stąd nasze projekty tworzone są w formule mixed – use i zawierają w sobie uzupełniające się funkcje na przykład biura i towarzyszące im koncepty gastronomiczne w unikalnym, historycznym budynku, które stanowić będą atrakcję przyciągającą zarówno mieszkańców miasta, jak i gości spoza Gliwic chcących przeżyć prawdziwą, kulinarną przygodę. Tym właśnie chcemy się odróżniać od typowych deweloperów, którzy dążą do budowy, jak najszybszej komercjalizacji  i sprzedaży nieruchomości, mniej dbając o jej funkcjonalność oraz oddziaływanie na lokalną społeczność i zmieniające się w czasie otoczenie. Jako właściciel, a zarazem długoterminowy inwestor utrzymujący nieruchomości w portfelu, projektujemy, a następnie realizujemy projekty pod kątem ich długoterminowej funkcjonalności, oddziaływania na społeczeństwo oraz otoczenie. Naszym celem jest stworzenie dobrych warunków do rozwoju dla naszych partnerów, a osiągamy to poprzez taki dobór uzupełniających się funkcji, który dostarczy wartość dla mieszkańców i ich gości korzystających z oferty naszych nieruchomości - mówi Łukasz Tomczyk, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group.

Najemcy zwracają uwagę na to, czy deweloper jest właścicielem docelowym nieruchomości i czy mogą liczyć, że będzie dbał o powierzchnie w perspektywie ich wieloletniej obecności, a tym samym, czy stanowi gwarancję, że dany projekt będzie spełniał założone na etapie podpisywania umowy funkcje. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz dotychczasowym realizacjom, a także zaufaniu, które budujemy wśród najemców, jesteśmy w stanie doradzić im najlepsze możliwe rozwiązania dla rozwoju ich biznesów. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Giełdy Zbożowej, jak i wielu innych realizowanych przez nas inwestycji. Wzrost świadomości najemców i korzystanie w mniejszym stopniu z usług pośredników to zauważalny od pewnego czasu trend, który w obecnych warunkach rynkowych znacząco przybrał na sile – zaznacza Łukasz Tomczyk.

Znajdujący się tuż obok Giełdy Zbożowej budynek dawnej gliwickiej poczty głównej, obecnie DL Vintage Post, perła śląskiej architektury mieszcząca w odrestaurowanym pod okiem konserwatora zabytków wnętrzu nowoczesne powierzchnie biurowe będące obecnie całkowicie wynajęte, była naszym pierwszym krokiem do budowy wyjątkowej wartości dla całej inwestycji. DL Vintage Post oraz dawna Giełda Zbożowa to unikalna na skalę międzynarodową koncepcja stanowiąca prawdziwą wizytówkę nowoczesnego miasta, jakim są Gliwice – zaznacza Łukasz Tomczyk.

Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że udało nam się nie tylko dokonać renowacji ważnych dla miasta, historycznych nieruchomości, ale także opracować odpowiednią koncepcję funkcjonalną w oparciu o strategię długoterminowego rozwoju komercyjnego projektu i zrealizować nasz cel: budowę wartości dodanej dla wszystkich zaangażowanych podmiotów w tym miasta w czasach, gdy restauratorzy i inni przedstawiciele branży gastronomicznej przeżywają trudne chwile. To świadczy o dużym zaufaniu ze strony najemcy oraz docenieniu modelu działania DL Invest Group – mówi Maciej Mendrok, Leasing Manager w DL Invest Group, odpowiedzialny za pozyskanie najemcy i zbudowanie relacji pozwalającej na finalizację umowy.

Budynek DL Vintage Post mieszczący ponad 8000 mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych i dawna Giełda Zbożowa są integralną częścią gliwickiej starówki. Kompleks budynków położony jest u zbiegu ulic Dolnych Wałów i Zwycięstwa, które stanowią główne arterie komunikacyjne miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszczą się liczne punkty handlowe i usługowe oraz ogólnodostępne parkingi. W bliskiej odległości znajdują się siedziby władz samorządowych, instytucji kultury i wydziały Politechniki Śląskiej. Otoczenie obiektu stanowią osiedla mieszkaniowe, Szpital Miejski, Park Miejski i Rynek.

DL Invest Group na terenie Gliwic realizuje także inwestycję biurową DL Prime, która na śląski rynek dostarczy ponad 16 000 mkw. nowoczesnych powierzchni użytkowych w tym biurowych oraz handlowych.  

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×