Tu jesteś:

Ghelamco: 45 tys. mkw. powierzchni wynajęte w 2011 roku

Mokotów Nova, Warszawa

W samym 2011 r., firma Ghelamco wynajęła aż 45 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w swoich inwestycjach.Ponadto w ubiegłym roku firma zakupiła 8 nowych działek, głównie w Warszawie i okolicach. W planach dewelopera na najbliższe 4 - 5 lat jest dostarczenie na rynek kolejnych 300 000 mkw. powierzchni biurowej, z czego 160 000 mkw.  jest już w trakcie realizacji.

Największą umową najmu podpisaną przez Ghelamco w 2011 r. była transakcja z firmą PKN Orlen na wynajęcie powierzchni ponad 9 000 mkw. w budynku Senator. W Senatorze swoje biura będą miały także firmy wchodzące w skład Grupy Rabobank, które zajmą blisko 3 000 mkw. powierzchni biurowej. Pod koniec 2011 r. nowe umowy najmu zostały zawarte z firmami Euronet i BRE Bank S.A. Firma Euronet, będąca właścicielem największej sieci bankomatów w Europie oraz sieci terminali do sprzedaży doładowań do telefonów komórkowych, wynajęła powierzchnię 1 707 mkw. Firma BRE Bank S.A., zajmie powierzchnię 1 666 mkw.

Do dobrego wyniku najmu w 2011 r. przyczynili się także najemcy inwestycji Mokotów Nova. Firma Cargill, wynajęła  prawie 1 600 mkw. Spółka Hyundai Motor Poland, należąca do koreańskiego koncernu motoryzacyjnego Hyundai Kia Automotive Group, zajmie prawie 1 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. W Mokotów Nova znajduje się także siedziba firmy z branży kosmetycznej - Oriflame i placówka Medicover. Najnowsi najemcy Mokotów Nova to: ING Car Lease, Reckitt Benckiser (Poland) S.A. oraz Impaq. Firma ING Car Lease, będącą częścią holenderskiej Grupy ING, zajmie powierzchnię 1 387 mkw. Firma Reckitt Benckiser (Poland) S.A.- zagospodaruje kolejne 1 301 mkw. Biuro Impaq, firmy z sektora usług finansowych i telekomunikacyjnych, to powierzchnia 1 019 mkw. Blisko 2 000 mkw. w Mokotów Nova zajmuje nowa siedziba Ghelamco Poland.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×