Tu jesteś:

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe w Neonie

W styczniu przyszłego roku do biurowca Neon przeniesie się Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Oficyna wynajmie ponad 2,5 tys. mkw. Umowa z deweloperem, firmą Torus, została podpisana na 5 lat.

Wydawnictwo działa na rynku od 1991 r. Obecnie kojarzone jest przede wszystkim z podręcznikami do nauki matematyki – serią „Matematyka z plusem”, z której korzysta 65% uczniów szkół podstawowych. Oficyna wydaje również serie podręczników do edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, historii i fizyki. Publikuje też książki pomocnicze, opracowuje materiały dydaktyczne i multimedia. W swojej ofercie ma również programy komputerowe wspierające naukę matematyki, języka polskiego i historii. Od 2015 r., pod imprintem Adamada, GWO wydaje także literaturę dla dzieci, docenianą zarówno przez młodych miłośników książek, jak i krytyków.

Cieszymy się z nowego najemcy budynku Neon. Wierzymy, że nowe biuro zapewni wydawnictwu komfortowe warunki do dalszego rozwoju – mówi Marcin Dejna, z-ca dyrektora ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Neon to czwarty i ostatni etap centrum biurowego Alchemia. Budynek oferuje ponad 35 000 mkw. powierzchni najmu, w tym 33 500 mkw. z przeznaczeniem na biura. Na parterze Neonu znajdzie się kilka punktów usługowych, m.in. przedszkole dla blisko 100 dzieci. Przestrzeń między Neonem i sąsiednim budynkiem Alchemii, Argonem, stanowić będzie niebawem pasaż z dostępem do wielu punktów  gastronomicznych oraz innych usług. Będzie to wyjątkowa przestrzeń do spotkań, konsumpcji i relaksu. Każdy budynek Alchemii certyfikowany jest w amerykańskim systemem LEED na najwyższym poziomie - Platinum. Alchemia została zaprojektowana przez pracownię APA Wojciechowski Architekci.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×