Tu jesteś:

Enterprise Investors na dłużej w Warsaw Financial Center

Warsaw Financial Center

Enterprise Investors, firma private equity i venture capital działająca w Europie Środkowo - Wschodniej, przedłużyła umowę najmu biura o powierzchni 1717 mkw., zlokalizowanego na ostatnim piętrze Warsaw Financial Center (WFC), do co najmniej 2024 roku. Spółka pozostaje jednym z kluczowych najemców WFC od 2001 roku.

Warsaw Financial Center, położony u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, oferuje łącznie 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Portfolio najemców WFC obejmuje ponad 60 polskich i międzynarodowych firm z branży finansowej i FMCG, kancelarii prawnych i banków. Od końca 2012 roku WFC jest własnością konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

Od momentu powstania w 1990 roku, firma Enterprise Investors stworzyła osiem funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2 miliardy euro. Fundusze te zainwestowały ponad 1,7 miliarda euro w 135 firm, działających w różnych sektorach gospodarki. Do dziś zakończono 110 inwestycji, a łączny przychód wyniósł 2,3 miliarda euro.

W procesie negocjacji renegocjacji umowy najemcę reprezentował Dział Powierzchni Biurowych firmy CBRE.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×