Tu jesteś:

Deloitte zostaje na dłużej w Q22

Q22

Firma Deloitte podpisała umowę przedłużającą najem powierzchni biurowych w wieżowcu Q22 do roku 2031. Zawarta umowa zakłada przedłużenie wynajmu obecnie zajmowanych powierzchni, jak również wynajęcie dodatkowych pięter. Deloitte w Q22 docelowo może objąć ponad 30,000 mkw. powierzchni biurowej. Będzie to najdłużej trwająca umow­a najmu w historii polskiego rynku biurowego. 

Od 2016 roku Deloitte wynajmuje blisko 16 000 mkw. powierzchni biurowej. Docelowo siedziba polskiego oddziału firmy może zwiększyć się do ponad 30 000 mkw. W transakcji wynajmującemu doradzały firmy Colliers International oraz kancelaria prawna GreenbergTraurig.

Stosunkowo rzadko zdarza się, że już po dwóch latach najemca dobiera tak dużą powierzchnię. Świadczy to zarówno o bardzo dynamicznym rozwoju firmy Deloitte, jak i dobrej kondycji polskiego rynku, na którym międzynarodowe korporacje chcą się rozwijać.  Cieszy zatem coraz większa podaż nowoczesnej powierzchni biurowej, w stolicy na poziomie 5,28 mln mkw., oraz projekty klasy Q22, spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających najemców - mówi Paweł Skałba, Senior Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Colliers International.

Najemcy natomiast doradzała firma JLL oraz prawnicy z kancelarii Deloitte Legal. Współpraca z JLL obejmuje również nadzór nad adaptacją powierzchni do potrzeb Deloitte.

Biurowiec Q22 zlokalizowany jest przy Rondzie ONZ w Warszawie. Oferuje 53 000 mkw. powierzchni biurowej. Właścicielem obiektu jest firma Invesco Real Estate.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×