Tu jesteś:

Część Green Corner zmienia się w Nordea House

Kompleks biurowy na rogu Chłodnej i Wroniej w Warszawie wybudowany przez firmę Skanska.

Do nowego kompleksu biurowego wybudowanego przez firmę Skanska w Warszawie wprowadził się duży najemca. Zajmie 7000 mkw.

Kompleks biurowy, który powstał na rogu Chłodnej i Wroniej składa się z dwóch budynków. Dotychczas w całości nosił nazwę Green Corner, ale z początkiem grudnia to się zmieniło. W pierwszym z nich, przy Chłodnej 52, największym najemcą są spółki z grupy Nordea, między innymi Nordea Bank Polska oraz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, które zajmą  łącznie około 7000 mkw.
Już na etapie negocjowania umowy najmu podjęliśmy decyzję, że budynek ten nosić będzie nazwę Nordea House. Najemca  wprowadził się  do budynku w zeszłym tygodniu, powierzchnia została przekazana zgodnie z ustalonym harmonogramem mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. leasingu i asset management w Skanska Property Poland. Budynek przy Wroniej 53 wciąż nosi nazwę Green Corner.

Biurowce zostały zaprojektowane przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe z Warszawy. Oba  zostały precertyfikowane w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. W obu gmachach ma być udostępnionych około 27 tys. mkw. powierzchni biurowej. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska, za komercjalizację powierzchni odpowiedzialna jest Skanska Property Poland, a firma Jones Lang LaSalle została wybrana na zarządcę kompleksu biurowego. Budowa Green Corner rozpoczęła się w lutym 2011 roku, a w grudniu tego samego roku ruszyły prace nad budynkiem B.
Najemcami kompleksu oprócz Nordei są też: Grant Thornton, Ruch, Jones Lang LaSalle Group Services i CHI Polska.

Lista najemców kompleksu.
 
Najemcy Nordea House:
Grupa Nordea  – 7212 mkw.
Ruch –  2378 mkw.
JLL Group Services – 1520 mkw.
Grant Thornton – 1345 mkw.
CHI Polska – 987 mkw.
Tavola (kantyna) – 300 mkw.

Najemcy w Green Corner:
CHI Polska – 200 mkw.
GDDKiA  – 12 360 mkw.

Green Corner/Nordea House Warszawa.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×