Tu jesteś:

CIC w Varso

Varso

W Warszawie powstanie oddział Cambridge Innovation Center (CIC) – amerykańskiej organizacji rozwijającej międzynarodową sieć kampusów wspierających rozwój firm. Takie właśnie miejsce zostanie otwarte za około dwa lata w Varso – inwestycji realizowanej przez firmę deweloperską HB Reavis.

CIC wynajął na swoje potrzeby blisko 14 000 mkw., czyli około 30 proc. powierzchni dostępnej w budynku Varso 2 – jednym z trzech wchodzących w skład kompleksu.

Dzięki zainwestowaniu 45 mln euro w partnerstwo z CIC, HB Reavis stworzy w Varso nowy ośrodek dla warszawskiej społeczności technologicznej. Stołeczny oddział CIC powstanie główne z myślą o pionierskich przedsięwzięciach z obszaru energetyki, biotechnologii, gospodarki cyfrowej czy inżynierii materiałowej. Warszawa będzie dopiero drugim miastem w Europie – po Rotterdamie – w którym będzie obecny CIC.

W sąsiedztwie Dworca Centralnego powstają trzy budynki, w tym 310-metrowy wieżowiec autorstwa pracowni architektonicznej Foster + Partners. Zakończenie budowy zaplanowano na lata 2019-2020. 

Docelowo Varso zaoferuje 144, 5 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Oprócz biur znajdą się tu także ogólnodostępne pasaże ze sklepami, restauracjami, kawiarniami i lokalami usługowymi. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×